Батьківський лекторій

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ БАТЬКІВСЬКИХ ЛЕКТОРІЇВ:

ЖОВТЕНЬ

1.     Здоров’я дитини – з власної родини.

2.     Сприяємо фізичному зростанню дошкільника.

Консультація.

3.     Сім помилок,  що їх припускаються батьки в процесі виховання власних дітей.

Педагогічні поради.

4.     Нам вода зміцнить здоров’я.

Перегляд заняття.

ГРУДЕНЬ

1.     Роль сімї та ДНЗ у формуванні в дітей дошкільного віку початкових уявлень про пожежну безпеку.

Співбесіда.

2.     Як навчити дітей правил пожежної безпеки.

Консультація.

3.     Перша допомога при травмах.

Семінар-практикум.

4.     Правила поведінки з електроприладами.

Тематичне заняття.

ЛЮТИЙ

1.     Організація трудової діяльності дітей вдома і в  ДНЗ.

Методична консультація.

2.     Партнерська взаємодія з дитиною.

Тренінг для батьків.

3.     Умілі руки.

Гурткова робота

4.     Виставка –конкурс «Наші руки-працьовиті,   добре вміють все робити».

Презентація дитячих  робіт, виготовлених разом з батьками.

КВІТЕНЬ

1.     Чи важко вчитися у віці шести років.

«Методичний  кошик  запитань»

2.     Готовність сімї та дитини до школи.

Ділова гра «АКС»

3.     Стилі батьківської поведінки.

Рекомендації    психолога.

4.     Казки навпаки

Перегляд заняття  з розвитку мовлення.

Сприяємо фізичному зростанню дошкільника

• Пов'язуємо фізичне не лише з розвитком м'язів, а й з предметно-практичною діяльністю дитини.
  • Спокійно розглядаємо разом з дитиною людьське тіло, повідомляємо елементарну інформацію про призначення різних його частин, органів.
  • Говоримо дитині правду (адаптовану для віку) про зародження нового життя, призначення статєвих органів, про взаємини чоловіка та жінки, навчаємо диференціювати статєву належність людини.
  • Навчаємо малюка орієнтуватись в основних ознаках здоров'я та хвороби, самостійно виявляти їх, повідомляти дорослому про нездужання та неблагополуччя.
  • Вчимо орієнтуватися в безпечному-небезпечному, корисному-шкідливому, для життя і здоров'я; обігруємо непрості життєві ситуації, пропонуємо дитині апробувати елементарні способи виходу з них.
  • Виховуємо основні фізичні якості: вправніть, витривалість, доступні вікові силу та швидкість, схильність до рухової активності.
  • Підтримуємо інтерес дитини до здорового способу життя, виробляємо в неї звички протистояти нездоровим впливам.
  • Привчаємо розуміти значення міцного здоров'я, виховуємо бажання берегти, підтримувати, доступними способами поліпшувати його.